Guesthouse Peraj

Guesthouse Peraj, ndodhet ne fshatin turistik te Vermoshit. Guesthouse Peraj ka hapur dyert per mysafiret nga e gjithe Shqiperia dhe e gjithe bota duke vene ne dispozicion hapsiren dhe shtepine e tyre si edhe nuk mungon mikpritja dhe pjatat tradicionale dhe gatimet fantastike te zonjes Peraj. Jeni te mirpritur!  

Bujtina Gjergj Frani

Bujtina “GJERGJ FRANI”

Vermosh +355 66 666 9022  Dhoma: 8 Shtretër: 25 Tualet: 6 Bujtina “Gjergj Frani” ndodhet në hyrje të fshatit Vermosh,  fshat ndër më të bukurit në zonën e Kelmendit.  Kjo bujtinë ofron një mjedis të këndshëm, një panoramë madhështore rreth e përqark si dhe gatime tipike me produkte natyrale të zonës. Ofron mundësinë që nga[…]

Bujtina "Frati" - Gjovalin Pllumaj

Bujtina “FRATI” – Gjovalin Pllumaj

Vermosh +355692250681 / +00382693586  Dhoma: 4 Shtretër: 12 Tualet: 5 Bujtina “Frati” ndodhet në fshatin piktoresk të Vermoshit. Aty do të mikpriteni nga Z. Gjovalin me familjen e tij. Në këtë bujtinë ju do të gjeni një mikpritje të pashoqe dhe ajo ofron përveç të tjerash një shërbim të kulturuar dhe një kuzhinë të pasur[…]

Bujtina "Prele Tinaj"

Bujtina “PRELË TINAJ”

Vermosh +38269273395 Dhoma: 1 Shtretër: 4 Tualet: 1  Bujtina “Prelë Tinaj” ndodhet në lagjen Velipojë të fshatit Vermosh, një lagje mjaft e bukur dhe e spikatur nga shumë turistë që vizitojnë këtë vend. Kjo sepse afër kësaj shtëpie ndodhet kulla e vjetër e Prekë Calit. Vizitoni këtë bujtinë dhe njihuni me historinë dhe bukuritë e[…]

Bujtina Kole Aliaj

Bujtina “KOLE ALIAJ”

Lepushë +355 69 66 31 773  Dhoma: 3 Shtretër: 8 Tualet: 3 Kjo bujtinë malore, si çdo bujtinë tjeter alpine në këtë zonë, ofron për syrin tuaj bukuri mahnitëse në peizazhin që e rrethon por edhe për mënyrën se si është mobiluar dhe për strukturën që e karakterizon. Përveç bukurive që sheh syri, të veçantë[…]

Bujtina Tom Dragu

Bujtina “TRADITA” – Tom Dragu

Lepushë +38269559049 Dhoma: 3 Shtretër: 10 Tualet: 2  Bujtina “Tradita” nga vetë emri është një bujtinë tradicionale që ndodhet në fshatin Lepushë. Përpara kësaj bujtine shfaqen Bjeshkët e Namuna me freskinë, bukurinë dhe ajrin e pastër që të mbush shpirtin me jetë! Të gjitha këto pamje ndërthuren me strukturën e shtëpisë 100 vjeçare, tipike kelmendase,[…]

Bujtina Leonard Lumaj

Bujtina “LEONARD LUMAJ”

Vermosh +355 69 30 30 733 Dhoma: 3 Shtretër: 10 Tualet: 1 Bujtina “Leonard Lumaj” ndodhet në fshatin Vermosh. Në këtë bujtinë karakteristike prej guri do t’ju mirëpresin tre breza. Do të përfshiheni nga një natyrë e mrekullueshme e Bjeshkëve të Kelmendit. Shtëpia ofron ambiente çlodhëse dhe një kuzhinë tradicionale me gatime të shijshme do[…]

DSCF2020

BUJTINA “PREKE ISUFI”

Nikç +355 69 52 85 003 Dhoma: 4 Shtretër: 12 Tualet: 1 Bujtina ndodhet në fshatin e mrekullueshëm të Nikçit dhe të zotët e shtëpisë do t’ju mirëpresin për të kaluar një përvojë të veçantë. Aktivitetet në natyrë dhe explorimimi i shpellave dhe ujëvarave do t’ju befasojnë. Ju mund të ngrini çadrën tuaj në hapësirat[…]

DSCF1981

BUJTINA “MAJA E SHNIKUT” – Gjon Turkaj

Nikç +355 69 2435466  Dhoma: 4 Shtretër: 12 Tualet: 1 Bujtina “Maja e Shnikut” ndodhet në fshatin e bukur të Nikçit, këtij fshati alpin që ofron aktivitete të ndryshme në natyrë, në kërkim të përvojave të reja dhe përjetimeve të veçanta. Bujtina ofron një pamje mahnitëse të Bjeshkëve të Kelmendit. E zonja e shtëpisë është[…]